Janowianka Janów Lub. - Górnik II Łęczna 18-08-2013

Z prasy.

• autor: simurg10, 2014-06-27 00:38
Hetman Żółkiewka wygrał czwartą ligę. Gdzie zagra po awansie?

Konia z rzędem temu, kto przed startem sezonu przewidziałby, iż beniaminek z Żółkiewki wygra rozgrywki. Hetman zaskoczył wszystkich, w tym także swoich działaczy, którzy tera mają twardy orzech do zgryzienia. Wejść do trzeciej ligi, czy pozostać w czwartej?

W klubie z małej miejscowości boją się blamażu na wyższym szczeblu rozgrywek. Przykładem, że lepiej mierzyć siły na zamiary jest Omega Stary Zamość, która zdecydowała się skorzystać rok temu z propozycji LZPN i zagrać w III lidze. Po sezonie spadła jednak z hukiem.

W Żółkiewce nie podjęli jeszcze decyzji co zrobić z nieoczekiwanym awansem. Wiele będzie zależeć od wójta gminy. Jeśli nie zwiększy finansowania drużyny, to problem sam się rozwiąże, bo klub nie będzie w stanie dopiąć budżetu. Schodów jest zresztą więcej.

– Jeśli Hetman zdecyduje się grać w III lidze to na pewno nie będzie gospodarzem spotkań w Żółkiewce, bo ten obiekt nie spełnia wymogów na wyższy szczebel rozgrywek – mówi Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier LZPN. Jak się okazuje, wszystkie pozostałe wymogi licencyjne poza infrastrukturalnym, klub jednak spełnia.

Jedno jest pewne. Jeśli Hetman zrezygnuje to propozycję awansu otrzyma wicemistrz rozgrywek. Jeśli i on nie będzie chciał, to w III lidze zabraknie w nadchodzącym sezonie beniaminka z lubelskiej IV ligi. W sobotę poznaliśmy już komplet drużyn, które spadły do "okręgówki”. To zespoły z miejsc 12-16, czyli Sparta Rejowiec Fabryczny, Lutnia Piszczac, Roztocze Szczebrzeszyn, Stal Poniatowa i Unia Krzywda.

Zastąpią je Omega Stary Zamość i AMSPN Hetman Zamość (spadkowicze z III ligi) oraz czterech beniaminków z klas okręgowych, w tym mający już awans w kieszeni Grom Kąkolewnica (okręg bialski) i Czarni Dęblin (okręg lubelski).

LZPN zdecydował już, że sezon 2014/15 w lubelskiej IV lidze rozpocznie się 9-10 sierpnia.