Janowianka - Górnik II Łęczna 04-04-2015

Z prasy.

• autor: simurg10, 2014-08-08 10:00

Nowy sezon IV ligi rozpocznie się w Starym Zamościu

Sobotnie spotkanie Omegi Stary Zamość z Lewartem Lubartów rozpocznie sezon 2014/15. Pozostałe siedem meczów 1. kolejki odbędzie się w niedzielę

Zbliżający się wielkimi krokami sezon w lubelskiej IV lidze powinien być jednym z najciekawszych w ostatnich latach.

W rozgrywkach biorą udział dwaj spadkowicze z III ligi: Omega Stary Zamość i AMSPN Hetman Zamość. Do tego, po raz pierwszy nie widać też słabeuszy wśród beniaminków. Czarni Dęblin, Kryształ Werbkowice, Włodawianka Włodawa a nawet Grom Kąkolewnica, powinni sobie całkiem nieźle radzić, choć boisko zweryfikuje, jak będzie w rzeczywistości.

Nowy sezon rozpocznie sobotni mecz w Starym Zamościu, gdzie ostatnia w ub. sezonie w tabeli III ligi lubelsko-podkarpackiej Omega podejmie wicemistrza IV ligi Lewart Lubartów. Spotkanie zapowiada się ciekawie, bo oba zespoły latem nie przeszły gwałtownych zmian kadrowych i zapowiadają walkę o czołowe lokaty.

– Na dzień dobry trafił nam się bardzo silny przeciwnik – przyznaje Grzegorz Białek, trener Lewartu. – Wszyscy myśleli, że po spadku w Omedze dużo się zmieni, a tu okazało się, że niekoniecznie. Zostali Brazylijczycy i czołowi gracze z rundy wiosennej, w której zespół ze Starego Zamościa grał naprawdę dobrze.

Dlatego lubartowian może czekać ciężka przeprawa. – Choć z drugiej strony Omega późno zaczęła treningi, grała niewiele sparingów i nie wiem czego się po niej spodziewać. Może się okazać, że na ten pierwszy mecz wyjdzie na świeżości, a moi zawodnicy mają za sobą ciężki okres przygotowawczy. W ostatni weekend nawet nie szukałem sparingpartnera w miejsce Orionu Niedrzwica, który się wycofał z gry, bo chciałem żeby chłopcy odpoczęli – tłumaczy szkoleniowiec Lewartu.

Pozostałe siedem meczów 1. kolejki odbędzie się w niedzielę. Z niecierpliwością czekają na nie zwłaszcza kibice we Włodawie i Werbkowicach, dla których inauguracja będzie prawdziwym świętem. Dwaj inni beniaminkowie rozpoczną sezon od wyjazdów, a u siebie zaprezentują się w 2. kolejce, już 14 sierpnia.

Ze względu na remont stadionu OSiR mecz Łady Biłgoraj z Orlętami Luków odbędzie się w Soli. To samo dotyczy wszystkich pozostałych spotkań gospodarzy w rundzie jesiennej.