Janowianka-Dwernicki Stoczek Łukowski 26.09.2010

Z prasy.

• autor: simurg10, 2014-08-10 11:59

Janowianka stawia na swoich

W Janowie Lubelskim chcą w tym sezonie uniknąć nerwówki z finiszu poprzednich rozgrywek

Janowianka Janów Lubelski zakończyła poprzedni sezon na jedenastym miejscu w tabeli, jak się okazało, ostatnim dającym utrzymanie w IV lidze.

Stało się tak dzięki wygranej w ostatnim meczu z Unią Krzywda i jednoczesnym remisie Sparty Rejowiec Fabryczny z Ruchem Ryki. Zespół trenowany przez Grzegorza Sowę rzutem na taśmę, zaledwie o punkt wyprzedził na finiszu Spartę.

– W tym sezonie na pewno chcielibyśmy uniknąć takich nerwów w końcówce – mówi Czesław Florek, kierownik Janowianki.

– Myślę, że pierwsze mecze pokażą na co stać nasz zespół. Naszym celem jest wypaść jak najlepiej. Latem nie doznaliśmy większych osłabień. Stawiamy na młodzież, dlatego dołączyło do nas kilku juniorów, naszych wychowanków. Kadrowo prezentujemy się więc nieźle. Sytuacja finansowa też zaczyna się powoli klarować.

Rzeczywiście, kadra drużyny z Janowa Lubelskiego nie odbiega znacząco od tej, która była wiosną. Zostało w nich sporo doświadczonych zawodników, przy których młodzież będzie mogła się uczyć. W bramce nadal będzie występował 33-letni Jacek Duda, w obronie 34-letni Patryk Sadowski, w pomocy 31-letni Piotr Gąbka, zaś w ataku 28-letni Łukasz Piecyk.

Co ciekawe, do rozgrywek zgłoszony został też 38-letni Marek Krzysztoń, który wiosną był trenerem zespołu. – To tak na rezerwę, w razie gdyby kadra nam się posypała z powodu wielu kontuzji czy kartek – tłumaczy kierownik Florek.

Jedynym znaczącym osłabieniem Janowianki jest odejście Sebastiana Brytana do Iskry Krzemień. Tyle, że na jego miejsce w ataku działaczom udało się ściągnąć Roberta Widza ze Stali Stalowa Wola, występującego ostatnio na wypożyczeniu w IV-ligowej Pogoni Leżajsk. Do tego, z wypożyczenia do Iskry Krzemień, powrócił też pomocnik Piotr Chmiel.

Na inaugurację sezonu Janowianka zmierzy się na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola (niedziela, godz. 16), czwartą drużyną minionych rozgrywek. – To będzie dla nas ciężki mecz, bo rywal jest bardzo wymagający. Latem dokonał sporych wzmocnień. Dlatego będziemy się cieszyć jeżeli wrócimy do domu z punktem – przyznaje Florek.

Przed swoimi kibicami zespół z Janowa Lubelskiego zagra w czwartek, 14 sierpnia, a jego rywalem będzie Orion Niedrzwica Duża.

autor: ~po obiedzie 2014-08-10 15:35:08

avatar dokopiemy wiosce tak ze 3 do kolka; tak na dobry poczatek

autor: ~po obiedzie 2014-08-10 16:18:10

avatar nic sie nie stalo, do konca jeszcze daleko

autor: ~kibic 2014-08-10 16:32:02

avatar Panie Florek ; kto i czego ma sie uczyc od J.Dudy i P.Sadowskiego chyba tylko jak mozna cos zj...c i krzykow na boisku

autor: ~anonim 2014-08-10 16:38:25

avatar dokopaliscie narazie to dwa razy wam Giza dokopał buraki z janowa

autor: ~po obiedzie 2014-08-10 16:51:42

avatar prosze nie mierzyc innych swoja miarka

autor: ~anonim 2014-08-10 17:08:07

avatar 2:2 dawać panowie w 2 minuty 2 bramki da sie ? da sie, jeszcze 1

autor: ~po obiedzie 2014-08-10 17:36:59

avatar i kto jest znawca ?jeszcze jeden i po wsi

autor: ~anonim 2014-08-10 18:02:06

avatar Piękny wynik 3:2 dla Janowianki Chmiel w 90 minucie!!!

autor: ~po obiedzie 2014-08-10 19:08:16

avatar jeszcze nigdy tak nie wierzylem w janowianke jak dzisiaj, bo z rywala robili bossa,a tu prosze wracam z zalewu a tu taki sznyt; brawo!!!!!!!!!!!!

autor: ~anonim 2014-08-10 19:26:00

avatar Ten mecz można było postawić w sts-ie kurs na Janowiankę był 5.66,ciekawe czy ktoś postawił?

autor: ~ Z oddali -oddani Janowiance. 2014-08-10 20:05:08

avatar ;Róbmy swoje; Dziękujemy wszystkim i każdemu,kto cały czas sercem i dobrym uczciwym słowem wspiera i oczekuje oraz cieszy się sukcesami Janowianki.Nie ma do kogo napisać ,zapytać lub wymienić kilka słów o tym co się dzieje w Janowiance,jakie nastroje,zmiany,-bo istnieje tylko w każdym temacie ;oszołom; J23 Linek z Zabitej Wólki szpicel i wróg sukcesów Janowianki.Ucieszyła nas wiadomość z Końskowoli .Wreszcie rozpoczynamy ligę od wygranej-tym bardziej,że Powiślak dał się nam we znaki ubiegłego sezonu. Mamy nadzieję na lepsze jutro i trzymajmy się -zrównoważeni i zatroskani Janowiacy z miasta i jego okolic - oddaleni ,ale pamiętający i kibicujący Janowiance.Trzymamy za was mocno kciuki Komentarze nasze są pisane przez naszego najlepszego z grupy redagującego-zwięzle ukazującego puentę.

autor: ~anonim 2014-08-10 20:44:29

avatar to dopiero pierwsza kolejka tak dobrze niebedzie zejdzcie na ziemie marsjanie