Statystyki drużyny

Aktualności

Ta ostatnia minuta...

• autor: simurg10, 2015-04-04 14:04

W rozegranym dziś spotkaniu Janowianka przegrała z Górnikiem II Łęczna 1:2 (1:1). Od pierwszych minuta to Janowianka wyszła na prowadzenie za sprawą Roberta Widza, który już w 3' strzelił przyjezdnym gola z krótkiego rogu. Kolejne akcje kolejne szanse zarówno z jednej jak i drugiej strony. Janowianka nie dała się zaskoczyć i twardo stawiała czoła Górnikowi, który w 15' spotkania miał wyborną okazję do wyrównania. Strzał z okolic pola karnego zdołał sparować nasz bramkarz Kamil Pisarski, który w tym meczu spisywał się b. dobrze i kilkukrotnie ratował drużynę przed stratą kolejnych bramek. Niestety, już w 22' przeciwnik wyrównał rezultat na 1:1. Do uderzenia z główki, pomimo krycia, najlepiej wyszedł napastnik gości i po zamieszaniu piłka została skierowana do bramki.

Kolejne minuty i kolejne sytuacje tym razem dla Janowianki. W 36' nieznacznie myli się P. Gąbka i piłka przelatuje obok słupka. Kilka minut później ten sam zawodnik po raz kolejny próbuje po dobitce lecz nic z tego nie wynika. Po przerwie wymiana ciosów i kontr trwa w najlepsze. Kibice na stadionie na pewno byli zadowoleni jakością widowiska, woli walki i nieustępliwości, której czasami brakuje naszej drużynie. W 60' Piecyk ładnie rozegrał i strzelał lecz w ostatniej chwili bramkarz gości złapał piłkę. Pod koniec spotkania to jednak Górnik na nowo przejął inicjatywę i miał bardzo dobre okazje m.in. słupek. Kibice na stadionie już cieszyli się w sumie ze sprawiedliwego remisu, gdy w doliczonym czasie gry, w 93' w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu i wybiciu w niefortunny sposób piłka po naszym zawodniku wleciała do bramki. Po tej akcji sędzia odgwizdał koniec. Trzeba przyznać, że w I połowie to Górnik pokazał się ze zdecydowanie lepszej strony i grał ładniejszą piłkę dopiero pod koniec trochę oddał pola, natomiast w II to jednak Janowianka nieznacznie przeważała lecz nie umiała wyjść na prowadzenie, a w końcówce osłabła co Górnik skrzętnie wykorzystał. Janowianka jak i Górnik mieli co najmniej po kilka wybornych sytuacji w całym meczu i rezultat końcowy mógł być zupełnie inny lecz zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi.

Skład: Pisarski, Widz, Piecyk, P. Sobótka, Gąbka, P. i T. Sadowski, K. Małek, Miś, Kaproń, Ciemięga Zmiany G. Sobótka, Michał Szczecki