Aktualności

Przegrana z Lewartem.

• autor: simurg10, 2015-06-01 22:19
Lewart wygrywa w Janowie Lubelskim

Piłkarze Lewartu Lubartów dotrzymują kroku Hetmanowi Zamość. Dzisiaj drużyna Grzegorza Białka pokonała na wyjeździe Janowiankę i wciąż traci do lidera dwa punkty. Gospodarze utrzymują natomiast bezpieczne miejsce w środku stawki.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gości, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie. Po faulu obrońców z Janowa Lubelskiego, piłkę na 22 metrze ustawił Mateusz Kompanicki i strzałem nad murem pokonał Kamila Pisarskiego. Jeszcze w pierwszej połowie Lewart podwyższył na 2:0 – wychodzącego sam na sam Kompanickiego w polu karnym faulowali obrońcy gospodarzy, a „jedenastkę” wykorzystał Tomasz Mitura. To była 38 minuta, a już cztery minut później kontaktowego gola zdobyła Janowianka. Do spadającej z wysoka piłki skakali Łukasz Piecyk i Adrian Parzyszek. Bramkarz gości popełnił jednak błąd i wskoczył na plecy przeciwnika, a sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Piotr Gąbka.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie mniej – ze strony Lewartu najlepsze sytuacje zmarnowali Arkadiusz Rusinek, który nie trafił z 7 metrów, oraz Dawid Pikul, który z 11 metrów strzelił w poprzeczkę. Ten drugi trafił jednak do siatki w 77 minucie. Po podaniu z prawej strony od Przemysława Kosmali, ściął akcję do środka, przełożył piłkę z prawej na lewą nogę i z 16 metrów uderzył w krótki róg, ustalając wynik spotkania.

Janowianka zostaje z dorobkiem 41 punktów, co daje jej 8 miejsce. Lewart ma już 49 oczek i jest już za liderem z Zamościa. Już w środę do Lubartowa przyjedzie Victoria Żmudź, a Janowianka uda się do Starego Zamościa.

Komentarze trenerów

Marek Krzysztoń (Janowianka): -Sprezentowaliśmy rywalom dwie bramki w pierwszej połowie. Najpierw błąd obrońców, którzy sfaulowali w prostej sytuacji napastnika, a była to sytuacja bez zagrożenia. Później przeciwnik rozpędził się i wpadł w nasze pole karne, umiejętnie się przewracając. Prze trzecim golu trójka moich obrońców stała i patrzyła jak napastnik strzela bramkę. Zagraliśmy słabe spotkanie, kiepsko w defensywie. To były trzy szkolne błędy, których nie można popełniać, nawet w juniorach nie powinno takich być. A kiedy jest 2:0, to ciężko się obudzić, chociaż złapaliśmy kontakt. Dobiła nas jednak trzecia bramka.

Grzegorz Białek (Lewart): -Zagraliśmy bardzo dobry mecz, było sporo składnych akcji. Stracona bramka to właściwie błąd indywidualny, bo w sytuacji bez zagrożenia bramkarz przewrócił napastnika. Przez pierwsze 40 minut dobrze się ustawialiśmy, rywale byli bezradni, próbowali grać długie piłki. Muszę pochwalić chłopaków, bo w większości realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy.Na drugą połowię też wyszliśmy skoncentrowani, bo wynik był na styku, a graliśmy na wyjeździe, więc przede wszystkim pilnowaliśmy tyłu. Ale też trzy razy było gorąco pod bramką Janowianki.

Janowianka Janów Lubelski – Lewart Lubartów 1:3 (1:2)
Bramki: Piotr Gąbka 42′ (rzut karny) – Mateusz Kompanicki 5′, Tomasz Mitura 38′ (rzut karny), Dawid Pikul 77′

Janowianka: Pisarski – Sadowski Tomasz, Mierzwa, Małek, Gąbka, Kaproń, Maziarz (70′ Chmiel), Wojtan (46′ Sobótka), Piecyk, Miś (85′ Wieleba)

Lewart: Parzyszek – Bodziak (46′ Dawid Pikul), Mitura, Bijan, Michna, Kosmala, Niewęgłowski Jakub, Niewęgłowski Dawid,Rusinek, Kompanicki (89′ Podsiadło), Bujak (86′ Adrian Pikul)

Żółte kartki: Tomasz Sadowski, Piotr Gąbka, Łukasz Mierzwa – Mateusz Kompanicki, Arkadiusz Rusinek
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Źródło: LUBSPORT.PL