Aktualności

Przegarna w Hrubieszowie

• autor: simurg10, 2015-10-01 01:08

Trzy punkty zostały w Hrubieszowie. Unia doskakuje do Janowianki

W Hrubieszowie zakończyła się passa pięciu spotkań bez porażki zespołu z Janowa Lubelskiego. Unia pokonała 1:0 Janowiankę, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Krygiel. Po tym zwycięstwie podopieczni Marcina Nowaka awansowali o dwie pozycje w tabeli i zajmują ósme miejsce.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Po 7. kolejkach rozgrywek IV ligi Janowianka zajmowała szóste miejsce w tabeli.z dorobkiem dwunastu punktów. W Hrubieszowie podopieczni Marka Krzysztonia mogli przedłużyć swoją passę bez przegranej do sześciu spotkań. Janowianie mieli prawo być jednak nieco zmęczeni – w końcu w tygodniu rywalizowali przez 120 minut z Motorem Lublin, w spotkaniu Pucharu Polski LZPN. Dziesiątą pozycję przed niedzielnym meczem zajmowała drużyna z Hrubieszowa. Gospodarze w 7. kolejkach wywalczyli osiem oczek.

PRZEBIEG MECZU

Problemem Janowianki w dzisiejszym pojedynku była kiepska sytuacja kadrowa. W podstawowym składzie gości musiał wybiec… trener Marek Krzysztoń! W pierwszej połowie Unia stwarzała sobie groźniejsze sytuacje i była bardziej zdeterminowana. Hrubieszowianie nie wyobrażali sobie, żeby trzy punkty nie zostały na ich terenie. Niestety u podopiecznych Marcina Nowaka znowu szwankowała skuteczność. Między 15, a 30 minutą drużyna z Hrubieszowa powinna zdobyć nawet trzy gole! W sytuacjach sam na sam w światło bramki nie trafiali jednak Paweł Chochowski i Patryk Krygiel. Najbliżej wyprowadzenia Unii na prowadzenie był Piotr Fulara, który przegrał pojedynek z Konradem Wąsikiem.

Po przerwie gospodarze zaatakowali jeszcze mocniej, wyraźnie pokazując, że nie zadowoli ich remis. Mimo stwarzanych sytuacji unici ponownie razili nieskutecznością. To zmieniło się w 65′ gry. Po składnej akcji Paweł Chochowski dograł do Patryka Krygiela, który dopełnił formalności i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1:0. W 90 minucie Janowianka rzutem na taśmę mogła jeszcze wywalczyć remis. Z dwunastu metrów Łukasz Piecyk minimalnie nie trafił jednak w bramkę strzeżoną przez Sławomira Rycia. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.