• autor: simurg10, 2020-02-24 17:20

Łada Biłgoraj 2 - 0 MKS Janowianka

W dniu 21.02.2020r. drużyna seniorów rozegrała sparing kontrolny z IV ligową drużyną Łady Biłgoraj.

Przebieg

Już w pierwszej akcji meczowej drużyna Łady Biłgoraj wyszła na prowadzenie. Bramka padła po stałym fragmencie gry, strzałem głową z bliskiej odległości. W kolejnych minutach gry obie drużyny prezentowały bardzo wysoką intensywność. Duże kontrowersje wzbudziła akcja w której w polu karnym gości został przewrócony Łukasz Piecyk. Mimo wskazania na „jedenastkę” przez sędziego bocznego, arbiter główny podjął inną decyzję i rzut karny nie został podyktowany. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana w której lepsze okazje do wyrównania miała MKS Janowianka, lecz bardzo dobra gra obronna Łady Biłgoraj skutecznie uniemożliwiała nam wyrównanie.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie. Częściej w ataku była nasza drużyna lecz Łada Biłgoraj miała również swoje okazje po kontratakach. Najlepszą okazją na wyrównanie była akcja po której Yurij Perin fantastycznie odegrał piętą do Huberta Myszaka. Ten po przyjęciu piłki w dogodnej sytuacji minimalnie strzelił obok bramki. Po stracie w środku boiska strzałem od słupka z 25 metrów zawodnik Łady Biłgoraj ustalił wynik meczu na 2-0.

Negatywy

- brak koncentracji przy stałych fragmentach gry, już drugi raz w okresie przygotowawczym przeciwnicy strzelają bramkę ze stałego fragmentu gry

- brak wykończenia akcji- mimo kreowania sytuacji nawet z notowaną o klasę wyżej Ładą Biłgoraj, nie możemy postawić przysłowiowej "kropki nad i ". Trzeba mocno popracować nad tym elementem gry.

Pozytywy

+ przygotowanie kondycyjne - drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się od strony fizycznej. Bardzo wysoka intensywność oraz pressing utrzymywał się przez 90 minut meczu. Widać że pod tym względem drużyna solidnie przepracowała dotychczasowy okres treningowy

+ w starciu z IV ligową drużyną Łady Biłgoraj nasz klub prezentował się zadowalająco. Nie było optycznie widać różnicy klas między zespołami. Od przeciwników musimy nauczyć się konsekwencji przy akcjach bramkowych.